Peshku me i vogel ne bote ne akuariumin me te vogel

Peshku me i vogel ne bote ne akuariumin me te vogel

Specialisti i krijimit te modeleve te vogla Anatoli Konenko nga qyteti Siberian Omsk,ka ndertuar akuariumin me te vogel ne bote.Akuariumi eshte 30 mm i gjere,24
Oct 11, 2012 | 0 comments | View Post
Pse kushton plot 5 milionë lekë ky hamburger?

Pse kushton plot 5 milionë lekë ky hamburger?

A do të paguanit deri në 5 mijë dollarë ose pesë milionë lekë të vjetra për një copë mishi të vendosur mes dy fetave bukë? Mund
Oct 06, 2012 | 0 comments | View Post
E dashur, po rrëzohemi, lexo rregulloren'' - Propozimi surprizë

E dashur, po rrëzohemi, lexo rregulloren” – Propozimi surprizë

Propozimet për martesë duket se janë nga më të papriturat në kohët e sotme. Pasi një çift ishte në ajër me avion personal, i dashuri
Oct 01, 2012 | 0 comments | View Post
Goditja me kokë e Zidane në Botërorin 2006 bëhet statujë

Goditja me kokë e Zidane në Botërorin 2006 bëhet statujë

Të gjithë, jo vetëm sportdashësit, por edhe njerëzit që ndoshta nuk kanë ndonjë lidhje të madhe me futbollin, nuk kanë si të mos e kujtojnë
Sep 29, 2012 | 0 comments | View Post
 • receta gatimi

 • Vezë omëletë

  Vezë omëletë

  Për 6 persona * 6 kokrra vezë * 5-6 lugë gjelle qumësht i pazier * 5 lugë gjelle gjalpë * pak majdanoz, kripë e piper Gatimi: Për të gatuar vezët omëletë është e nevojshme të keni parasysh disa parametra. Tweet

  May 25, 2012 | 0 comments | View Post

 • Picë me makarona

  Picë me makarona

  Për 4 persona nevojiten: * ½ kg makarona spirale * 300 gr sallam * 400 gr kërpudha të freskëta * 300 gr kaçkavall * 1 lugë kafeje rigon * 200 ml shtalp Tweet

  May 25, 2012 | 0 comments | View Post

 • Recel nga lëvorja e portokallit

  Recel nga lëvorja e portokallit

  Nevojiten: * lëvorja e portokalleve prej 3 kilogramësh * 1 kg sheqer * 2,5 di ujë Gatimi: Portokallet lahen mirë dhe qërohen. Tweet

  May 25, 2012 | 0 comments | View Post

 • Other Recent Articles

 • Gruaja me dhimbje të forta, zbulohen krimba në kokë

  Gruaja me dhimbje të forta, zbulohen krimba në kokë

  Një grua nisi të vuante nga kriza të forta dhimbjesh koke, dhe vetëm pas disa analizash mjekësore rezultoi se këto dhimbje vinin nga disa krimba që po hanin dalëngadalë kokën e saj. Tweet

  Jan 05, 2014 | 0 comments | View Post

 • Maskë për fytyrën kundër puçrrave

  Maskë për fytyrën kundër puçrrave

  Një maskë natyrale dhe fare praktike kundër fytyrës me puçrra, mund të bëhet lehtësisht në shtëpi dhe për këtë mjafton një vezë dhe një limon. Tweet

  Jan 05, 2014 | 0 comments | View Post

 • Shkaqet e flokëve të thinjur

  Shkaqet e flokëve të thinjur

  Për flokët e thinjur është thënë gjithçka: që varen nga stresi, nga dieta, nga gjeni, nga pagjumësia dhe nga frika. Më në fund për të vënë kapakun mbi këtë çështje, ka ardhur një teori nga një studim amerikan Tweet

  Dec 26, 2013 | 0 comments | View Post

 • Sekreti për të pasur dhëmbë të shëndetshëm, fshihet tek vakti i darkës

  Sekreti për të pasur dhëmbë të shëndetshëm, fshihet tek vakti i darkës

  Bëni mirë të reduktoni karbohidratet në vaktin e darkës për të pasur dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm. Një zëvendësues i mirë për to do të ishte sallata me perime dhe zarzavate miks Tweet

  Dec 25, 2013 | 0 comments | View Post